09:00 - 14:00

ساعات کاری : پنج شنبه ها

09:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

02166763580

تماس برای استعلام و سفارش

instagram

twitter

جستجو
 

پچ‌ کورد های فیبر نوری را بشناسید – طبقه بندی طبق کانکتور پچ ‌کورد

فروشگاه آرین | کابل شبکه | کابل شبکه لگراند | لگراند | پچ کورد | سیم و کابل > محصولات لگراند  > پچ‌ کورد های فیبر نوری را بشناسید – طبقه بندی طبق کانکتور پچ ‌کورد

پچ‌ کورد های فیبر نوری را بشناسید – طبقه بندی طبق کانکتور پچ ‌کورد

فیبر نوری

پچ‌ کورد های فیبر نوری را بشناسید – طبقه بندی طبق کانکتور پچ ‌کورد

در همین ابتدای این مقاله کابردی باید بگویم که قصد داریم در این مطلب از سری مطالب آموزشی سایت به موضوع معرفی پچ‌ کورد های فیبر نوری و طبقه بندی طبق کانکتور پچ ‌کورد ها بپردازیم، پس به هیچ عنوان ادامه این مقاله کاربردی و جامع را از دست ندهید و با سایت ما همراه باشید. جالب است دانید که کابل ‌‌های فیبر نوری ۲ نوع تک حالته و چند حالته دارند که با پیشرفت تکنولوژی و بهینه ‌تر شدن مسیر انتقال سیگنال درون کابل، هر روزه مدل‌ های بروز تر و جدید تری روانه بازار می شود. در حقیقت می توان این طور بیان کرد که پچ‌ کورد های فیبر نوری در حقیقت کابل ‌های فیبر نوری از قبل سربندی شده‌ ای می باشند که در ۲ سر کابل کانکتور فیبر نوری قرار گرفته اند. در نظر داشته باشید که این کانکتور ها دارای انواع گوناگونی خواهند بود که، بکار گیری هر یک از آن ها با توجه به آداپتور تجهیزات متصل شونده به آن ها، مشخص خواهد شد.

در شکل زیر شما عزیزان قادر خواهید بود انواع پچ ‌کورد های شرکت R&M با کانکتور های گوناگون ۲ سر کابل را مشاهده فرمایید.

پچ‌ کورد های فیبر نوری را بشناسید

در ادامه باید گفت که پچ‌ کورد های چند حالته فیبر نوری در ۵ مدل OM1, OM2, OM3, OM4, OM5 به وسیله کمپانی R&M طراحی و ساخته می گردد که، مدل OM5 LC-QR جدید ترین و بروز ترین محصول این شرکت محسوب می شود. در این مدل با طراحی هوشمندانه سر های گوناگون پچ ‌کورد را به سادگی می ‌توان جا به جا نمود و نوع A یا B آن را نیز عوض کرد.

مطالب پیشنهادی  پچ کورد و کیستون به چه معناست؟ | با انواع مختلف آن آشنا شوید

کانکتور LC-QR – اندازه کوچک، امکانات بالا

شکل مرتبط با هر یک از این پچ کورد ها در ادامه این مقاله برای شما عزیزان آورده شده است :

پچ‌ کورد های فیبر نوری را بشناسید

Pigtail چه می باشد؟

Pigtail ها رشته ‌های فیبر نوری سربندی شده ‌ای محسوب می شوند که در ۲ سر آن ها یکی از کانکتور های فیبر نوری اتصال پیدا کرده است. در حقیقت pigtail ها همان پچ‌ کورد های فیبر نوری می باشند که رشته ‌های آن ها جدا شده است و از درون ژاکت پچ ‌کورد خارج گشته اند.

قابلیت ‌های این pigtail ها از این قرار است که:

  • Semi-tight buffer و باریک تا قطر ۲ میلی متر : این نکته را مد نظر داشته باشید که این رشته فیبر ها شبیه به کابل ‌های tight buffer می باشند و پوشش درون ژاکت آن ها حدودا به کابل ‌های tight buffer بسیار شباهت دارد. لازم به ذکر است که این فیبر ها رشته ‌های بسیار نازک و باریکی هستند که قطر آن ها حداکثر ۲ میلی ‌متر خواهد بود.
  • حداکثر ۲٫۵ متر طول : این رشته فیبر ها بیشتر دارای طول ۲٫۵ متری می باشند.
  • تلفات و تلفات بازگشتی ۱۰۰% تست شده : این pigtail ها بعد از اتمام فرآیند ساخت به وسیله دستگاه‌ های ویژه تست، به صورت کامل تست خواهند شد.
  • LSZH, UL 94 V0 : عبارت نخست مخفف Low smoke zero halogen است و در واقع این معنی را القا خواهد کرد که در زمان آتش سوزی، دود و گاز های سمی از خود ساطع نخواهد کرد. عبارت دوم یکی از استاندارد های روکش ‌های پلاستیکی می باشد و این معنی را خواهد داد که روکش این رشته فیبر ها در زمان آتش سوزی شعله ‌ور نمی شود.
مطالب پیشنهادی  انواع کابل شبکه و آشنایی با تاریخچه آن ها

این موضوع را در خاطر داشته باشید که پیگتیل‌ ها طبق نوع کابل و پولیش نوک آن ها در رنگ بندی ‌های مختلفی ساخته و پرداخته و روانه بازار می شوند. در شکل زیر قادر خواهید بود رنگ بندی انواع پیگتیل را مشاهده فرمایید.

پچ‌ کورد های فیبر نوری را بشناسید

به مانند پچ‌ کورد های فیبر نوری، پیگتیل‌ ها فیبر نوری نیز، ۲ نوع تک حالته و چند حالته خواهند داشت که، با پیشرفت تکنولوژی و بهینه‌ تر شدن مسیر انتقال سیگنال درون کابل، هر روز مدل‌ های بروز تر و جدید تری به روانه بازار خواهد شد.

در شکل زیر قادر خواهید بود انواع پیگتیل ‌های شرکت R&M را با کانکتور های گوناگون سربندی شده مشاهده فرمایید.

پچ‌ کورد های فیبر نوری را بشناسید

کابل‌ های مونتاژ شده

جالب توجه است این نکته که در واقع این کابل ‌ها، کابل‌ هایی به حساب می آیند که در یک سر از کانکنور های چند رشته ‌ای به منظور سربندی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و در سر دیگر از کانکتور های معمولی برای تک رشته ‌های فیبر نوری بهره خواهند برد.

بیشترین کاربرد این کابل ‌ها به منظور استفاده در پچ‌ پنل‌ ها و ماژول ‌های این پچ پنل ‌ها به شمار می آید. MPO, MTP, VARIO مثال ‌هایی از کانکتور های فیبر نوری چند رشته‌ ای می باشند و SC, LC, ST, FC, E2000 کانکتور های ویژه رشته‌ های فیبر نوری محسوب می شوند.

در شکل زیر قادر خواهید بود کانکتور های گوناگون کمپانی R&M را مشاهده فرمایید.

پچ‌ کورد های فیبر نوری را بشناسید

این کابل ‌ها از ۲ تا ۲۴ رشته فیبر نوری ظرفیت برای شما به همراه خواهند داشت و تا ۶۰۰ متر طول قابل سفارش می باشند. این کابل ‌ها به منظور کاربری‌ های indoor و یا Outdoor کاملا مناسب می باشند.

مطالب پیشنهادی  انتخاب کابل شبکه مناسب به منظور استفاده از تکنولوژی PoE

جالب است بدانید که شرکت R&M با بیش از ۵۰ سال سابقه در زمینه تولید تجهیزات پسیو شبکه این افتخار را دارد که با کیفیت‌ ترین محصولات پچ‌ کورد، پیگتیل و کابل‌ های از قبل مونتاژ شده را روانه بازار امروز کند. امیدواریم که از این مقاله نهایت استفاده رو برده باشید و مطالبی که گفتیم به کارتان آمده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید